فهرست بستن

پرسش و پاسخ

با سلام
ضمن آرزوی سلامتی برای همه ی هموطنان عزیزم
بدین وسیله به اطلاع آن دسته از بازدیدکنندگان گرامی که قصد مطرح کردن سوالات پزشکی را داشتند می رسانم…
با توجه به انجام اعمال متعدد جراحی در طول هفته و ساعات کاری زیاد در مطب و نیاز به ساعات استراحت بیشتر، متأسفانه از تاریخ ۱ شهریور ۱۳۹۷ به بعد ، امکان پاسخگویی به سوللات شما بزرگواران را نداشته و از این بابت متأسفم که کمی از توان و انرژی بنده در جهت خدمت رسانی به مردم شریف کشورم تحلیل رفته است.
ولی امیدوارم ، پزشکان جوان تر ، نهضتی را که بنده در حدود ۱۰ سال پیش با افتتاح این وبسایت شروع نمودم ادامه دهند و این فریضه اخلاقی و الهی پاسخگویی به بیماران را در فضای وب گسترده تر نمایند.
با آرزوی شفای همه ی بیماران و سلامتی برای مردم عزیز کشورم
دکتر عبدالله شفیعی
۱۳۹۷/۰۶/۰۷

5,399 Comments

 1. فریبا

  سلام آقای دکتر. وقت بخیر. من ۳۳ سالمه و طی یک ماه اخیر با درد شدید در ناحیه گلو به دکتر مراجعه کردم که جواب آزمایش tsh=0.05 و r.b.c=3.58 و hemogolobin=10.4 و h.c.t=30.6 و ESR 1hrs =81 بوده.
  همینطور در جواب سونوگرافی اومده که لب تیرویید سمت راست ۴۲*۲۰*۱۹ و لب تیرویید چپ ۴۵*۲۰*۱۳ ، با واهش یکنواخت اکوی پارانشیمال مشاهده میشه/ ندول مشاهده نمیشه/صخامت ایستموس نرماله/ افزلیش significant فلوی عروقی در پارانشیم تیرویید دیده میشه / تیرویید حاد مطرحه.
  دکتری که مراجعه کردم گفتن التهاب تیرویید هست و داروهایی که تجویز کردن آمپول دگزا ، ناپروکسن و کورتون(پردینزولون۵ ) . مصرف کورتون هم : سه روز اول سه عدد، دو روز دوم دو عدد. روز آخر یک عدد.
  به نظرتون خیلی نیاز دارم. من مددکارم و باید در ارتباط با جامعه هدف درگیر بحران باشم تو این شرایط .
  لطفا راهنماییم کنید کورتون چقدر ضرورت داره

  • دکتر شفیعی - متخصص جراحى تیروئید و پاراتیروئید

   درمان مناسب برای تیروئیدیت حاد با کرتن نیاز به زمان طولانی دارد

 2. Leila

  سونو گرافی تیرویید+نسج نرم..حجم تیروئید طبیعی است و کاهش اکوی منتشر و هتروژن دارد ..ندولهای اکوژن ۷میلیمتری در لترال میانی بوی راست و۸/۵میلیمتری در بالای لوب چپ دیده میشود ..برجستگی سمت راست کردن به قطر ۵/۵*۱۴میلیمتر در نزدیکی سطح پوست لنف نودبزرگتر از معمول است..لنف نود ۵*۱۰میلیمتردرمسیرجوگولار چپ دیده میشود

  • دکتر شفیعی - متخصص جراحى تیروئید و پاراتیروئید

   سلام نمونه برداری با گاید سونو توصیه میشود از تیروئید و غدد لنفاوی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.